مدل موهای بازیگران ایرانی

مه 5, 2009 at 7:52 ب.ظ. 2 دیدگاه

پورسرخ، فروتن، زمانی و حسینی؛
چند پاراگراف درباره مدل موی چند ستاره

منبع سینمای ما – طبيعي است كه ستاره‌هاي آسمان هنر و ورزش ايران هم به تبعيت از همتايان خود در ديگر كشورها به دنبال صورت زيبا هم باشند و بخش مهمي از اين صورت زيبا لاجرم در موي آنان خلاصه مي‌شود. آن قدر اين مو و فرمش براي ستارگان دوران حاضر اهميت پيدا كرده كه خيلي از آنها نه‌تنها براي موي سر خرج‌هاي به نسبت چشمگيري مي‌كنند كه بعضي وقت‌ها خودشان هم يك تنه وارد گود مي‌شوند و در مقام يك استايليست سلماني مي‌زنند و دم و دستگاهي به راه مي‌اندازند.

نیکبخت واحدی

به قول همه آنهايي که دنبال مدل مو هستند و سبک مو برايشان اهميت دارد، عليرضا نيکبخت،style ثابتي ندارد. هر هفته، وقتي علاقه‌مندان فوتبال يک مسابقه از او را تماشا مي‌کنند، معمولا نيکبخت را با چهره جديدي مي‌بينند. در بين ستاره‌هاي فوتبال و البته سوپراستارهاي سينمايي بيشتر از بقيه مشتري آرايشگاه است. سعي مي‌کند هميشه تغييراتي در فرم موهايش دهد. آرايشگري که روي موهايش کار مي‌کند، معتقد است که اگر در انگليس به دنيا مي‌آمد و فوتباليست بود، پتانسيل بکام شدن را داشت. البته به لحاظ style و اگر در اسپانيا به دنيا مي‌آمد، مثل رائول. تفاوتي که با بقيه ستاره‌هاي فوتبال و البته سوپراستارهاي سينمايي دارد، اين است که خودش هم مدل موهايش را تغيير مي‌دهد. اين برمي‌گردد به همان تنوعي که خودش از آن صحبت مي‌کند. نيکبخت دوست دارد در همه موارد ظاهري به اصطلاح «تک» باشد. در لباس پوشيدن، بيني، گونه و… او خوب مي‌داند که در حال حاضر الگوي بسياري از جوانان است. گفته مي‌شود حواسش را جمع مي‌کند تا مدل موهايش طوري نباشد که ديگر او را الگو قرار ندهند.

پوريا پورسرخ؛ طعم وفا

او هم مثل نيکبخت است. البته به پاي نيکبخت نمي‌رسد، ولي پوريا پورسرخ هم تنوع را دوست دارد و سعي مي‌کند style تازه‌اي داشته باشد. يکي از تفاوت‌هايش با نيکبخت اين است که خودش کمتر مدل موهايش را تغيير مي‌دهد و ظاهرا تبحر هافبک پرسپوليس را ندارد. با اين وجود، در فيلم‌هايش، وقتي او را مي‌بينيد مطمئنا متوجه مدل جديد موهايش مي‌شويد. پورسرخ حالا ديگر فيلم‌هاي زيادي بازي کرده و چهره‌هاي متفاوتي از اين بازيگر ديده شده؛ اما مدل موهايش در يکي از اولين فيلم‌هايش طرفداران زيادي داشته. شايد تصور شود که حضور پورسرخ در يکي از فيلم‌هاي سينمايي مورد قبول واقع شده. ولي اينطور نيست. اتفاقا بازي‌اش در سريال پرطرفدار «وفا» مورد قبول بوده و هنوز از مدل موهايش در اين سريال تعريف زيادي مي‌شود. اما از آنجايي که پورسرخ مدل مو زيادي تغيير مي‌دهد، نمي‌خواهد به روزهايي برگردد که هنوز ستاره نشده بود.

مصطفي زماني؛ يوزارسيف کات

پيش از اينها، اگر کسي نامي از او مي‌آورد، اتفاق خاصي نمي‌افتاد؛ تنها جمله‌اي که احتمالا گفته مي‌شد، اين بود؛ «نمي شناسمش!». اما الان مدتي است که وقتي نامش به ميان مي‌آيد، اين جمله شنيده مي‌شود؛«يوزارسيف…»زيرا قبل از اين سريال، سابقه بازيگري نداشت و حالا در شرف بازي در يک فيلم سينمايي است. مطمئنا style زماني در سريال يوسف پيامبر بايد به گونه‌اي مي‌بود که نشان دهد براي گذشته‌اي بسيار دور است. البته اين بماند که موهاي زماني پيش از حضور در عرصه بازيگري هم بلند بود. با اين وجود، در حال حاضر موهايش کوتاه شده. به گونه‌اي که به محبوبيتش هم در نقش يوزارسيف لطمه‌اي وارد نشود. حالا در فيلم جديد مدل موي جديدش را خواهيد ديد. آن وقت نظر دهيد که اولي بهتر است يا دومي؟!

علي کريمي؛ ماندگار

سعي دارد خودش را در همان تيپي نگه دارد که مردم و البته علاقه‌مندان به دريبل‌هايش در زمين مسابقه مي‌خواهند. براي همين او را به همان شکلي مي‌بينند که مدتي به امارات رفت و بعد از آنجا به بايرن مونيخ. حتي حضور در بهترين باشگاه آلماني هم نتوانست کريمي را مجاب به تغيير در مدل موهايش کند. حتي بعد هم که به قطر رفت به همين شکل بود و دست آخر حضور دوباره در ليگ برتر ايران. موهايش مثل هميشه بلند است. در هنگام بازي معمولا دستي به آن مي‌کشد و آن را به پشت سر هدايت مي‌کند تا جلوي ديدش را نگيريد. خودش و آرايشگري که موهايش را درست مي‌کند، معتقدند طرفدارانش کريمي را با اين مدل مو دوست دارند. پس منتظر مدل موي جديد از جادوگر نباشيد؛ حداقل تا زماني که او را در زمين فوتبال مي‌بينيد.

جواد نکونام؛ قابل قبول

حالا هر طور که مي‌خواهيد فکر کنيد؛ گفته مي‌شود style جواد نکونام قابل قبول است. يعني مدل موهايش طوري است که مي‌شود به هر شکلي درآورد. البته اين تعريف‌ها از نظر کسي است که روي موهايش کار مي‌کند و به قول خودش روي موهايش اِتود مي‌زند. مثلا برنامه 90 را به ياد بياوريد که يکي از ميهمانان برنامه هافبک اوساسونا بود. او البته بنا به محدوديت‌هاي تلويزيون بايد برخي مسائل را رعايت مي‌کرد. به خصوص اينکه در استوديو، وقتي ميهمان برنامه حضور دارد، دوربين بايد روي چهره‌اش زوم کند. اما همين موضوع هم باعث نشد که
fashion نکند. اما فرم موهايش طوري بود که کارگردان برنامه روي چهره‌اش زوم کرد تا تغييرات در مدل موهايش ديده شود. به هر حال، نکونام را اگر به زودي با مدل موي جديد ديديد، تعجب نکنيد. او هم تنوع را ترجيح مي‌دهد.

شهاب حسيني؛ سوپراستار نيست

بازي‌اش در «سوپراستار» به قدري مورد تحسين قرار گرفت که ديگر از بازي‌اش در «درباره الي» خيلي گفته نشد. حضورش در فيلم سوپراستار البته شهاب حسيني را به عرش رساند، طوري که لقب بهترين بازيگر مرد را در آخرين جشنواره فيلم فجر به خود اختصاص داد. او گرچه در اين فيلم ثابت کرد سوپراستار است، اما علاقه‌مندان به او يا فيلم‌هايش بدانند که حسيني ديگر «سوپراستار» نيست. او خيلي زود با آنچه در فيلم بود، فاصله گرفت. البته به لحاظ بازيگري افت نکرده، ولي ديگر آن چهره فيلم سوپراستار نيست. وقتي متوجه تغييرات عمده در style او شويد. مدل موهاي حسيني در حال حاضر کوتاه است. به او پيشنهاد شد که موهايش را کوتاه کند و فرم ديگري به آن دهد و حالا چنين اتفاقي رخ داده. البته براي کوتاه کردن موهايش کلي فکر شده؛ يعني طوري که تغييرات در مدل موهايش صدمه‌اي به شکل ظاهري و موقعيت ويژه‌اي که در سينماي ايران پيدا کرده،نزند. شايد او خواسته از فيلم «سوپراستار» فاصله بگيرد تا باز هم بتواند ستاره شود و شايد هم… به هر حال،style جديد مبارک!

محمدرضا فروتن؛ ريسک نمي‌کند

کمتر پيش مي‌آيد که مدل موهايش تغيير کند. محمدرضا فروتن تقريبا همان ستاره سينمايي است که بود؛ با همان موهاي کوتاه و البته موهايي که به نظر مي‌رسد فرم خاصي ندارد. اما اين دليلي نيست که فروتن به مدل موهايش اهميت نمي‌دهد. اتفاقا او هم دست کمي از بقيه سوپراستارهايي که مدل موهايشان توي چشم و برجسته است، ندارد. اين موضوع وقتي پيداست که بدانيد او هم به همان آرايشگري مي‌رود که بسياري از ستاره‌ها مي‌روند. او هنوز به اين نتيجه نرسيده که موهايش را بلند کند و مدل جديدي را امتحان کند. حتي اطرافيانش هم به فروتن چنين پيشنهادي نکرده‌اند. البته نه اينکه تغيير مدل مو به اين چهره سينمايي نمي‌آيد. ظاهرا فروتن هم بدش نمي‌آيد که مدموهايش تغيير کند. اما او و اطرافيانش به اين نتيجه رسيده‌اند که فعلا چنين شرايطي وجود ندارد؛ به نوعي از اين کار هراس دارند و البته ريسک محسوب مي‌شود. زيرا فروتن چهره مطرح و دوست داشتني سينما به حساب مي‌آيد و هر تغييري روي فرم موهايش مي‌تواند توي ذوق طرفدارانش بزند. براي همين اين تغيير به آينده موکول شده و اينکه شرايط براي اين کار فراهم شود.

Entry filed under: محمد رضا گلزار, بازیگران ایران. Tags: , , .

سونگ ایل گوک نایب رییس انجمن مسابقات اوشین ،سوسانو،جومونگ،یانگوم

2 دیدگاه Add your own

  • 1. سارا و  |  مه 5, 2009 در 10:05 ب.ظ.

    الهی بمیرم من برای شهاب جونم … داره کچل میشه دیدین؟؟؟

    پاسخ
  • 2. محمد جواد  |  ژانویه 4, 2010 در 2:50 ب.ظ.

    مطلب جالب بود.مرسی

    پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


بازدید کنندگان

rank

دسته‌ها


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: